דף הבית >> גירושין ברבנות >> אירית דוד - טוענת רבנית

אירית דוד -טוענת רבנית

אירית דוד,עורכת דין וטוענת רבנית ומגשרת בעלת נסיון של שנים רבות. הקימה משרד פרטי המתמחה בענייני משפחה המלווה גברים ונשים בכל ענייני המשפט, מייעץ על מידת הכדאיות,הסיכונים והסיכויים במהלכים המשפטיים השונים, מסייע, מייעץ, תובע, וחוקר בשם ולמען הלקוח.
 • בעלת תואר שני מאוניברסיטת בר אילן, בהצטיינות.
 • בעלת השכלה אקדמית נוספת בתחומים: תנ"ך, מוסיקה וחינוך.
 • חברה בלשכת עורכי הדין בישראל.
 • מקפידה להשתתף בהשתלמויות עדכניות בנושאים האזרחיים והמשפחתיים.
 • מעבירה הרצאות בתחומים משפטיים-משפחתיים שונים.
 • פעילה באירגונים וולונטריים שונים, לרבות אירגון "יד לאשה" למען מסורבות גט.
 • תקופת התמחות אצל השופטת נילי מיימון, בבית המשפט למשפחה בירושלים.
 • בעלת מרכז שיר"ת למשפחה - מרכז ייעוץ למשפחה, הכולל מגוון אנשי מקצוע ,כגון : מטפלים ופסיכולוגים, חוקרים פרטיים ורואי חשבון.

אז מהי  טוענת רבנית, מה תפקידה ובמה ייחודה בייצוג בבית דין רבני?

לפני שמחליטים למי לגשת קודם כל יש לוודא האם יודעים מהי טוענת רבנית.
ובכן, טוענת רבנית הינה אישה שעברה הכשרה מקיפה ומלאה וכן תעודה בכל הנוגע לענייני הפסיקה, סדרי הדין, הפרוצדורה וההלכה של בית הדין הרבני. כמו כן, טוענת רבנית יודעת להתמצא בבסיס המשפטי והחוקי של הנושאים השונים והמגוונים אשר נמצאים בסמכותו השיפוטית של בית הדין.

רק לאחר אותה הכשרה שעברה הטוענת הרבנית היא מוסמכת לעמוד ולייצג בבית הדין. טוענת רבנית הינה מקצועית בייצוג לקוחותיה כראוי והיא מכירה את סדרי הדין הן בבית המשפט לענייני משפחה והן בבית הדין הרבני.

חשוב לציין, שאם בחרת לנהל את הליך הגירושין  בבית הדין הרבני, שם יש יתרונות רבים במקרים מסוימים, הרי שטוענת רבנית היא הדמות הטבעית ביותר בערכאה השיפוטית הזו. טוענת רבנית מקבילה לעו"ד בבית משפט אזרחי רגיל.

העובדה שמירב העיסוק הוא בנושאים אישיים ומשפחתיים, הופכת את הסמכות הנשית נוחה עבור הלקוחות.   משימת הטוען או הטוענת היא להקל על המתדיינים, ולוודא שהליך הגירושין לא מתעכב מעבר לנדרש. על נדבך זה נוספת עמידה מול בתי דין במטרה להוציא משפט צודק ומהיר כשהללו לא תמיד מפעילים את הסמכות שלהם באופן מיידי ו/או נחרץ. ככלל, טוענות רבניות מהוות מענה הכרחי למצב כיום.

המצבים הנפוצים ביותר בו אנשים מחליטים לפנות אל טוענת רבנית הם:

 • בירור יהדות וגיור- כשבמקרה זה אותו אדם מקבל ליווי צמוד של הטוענת הרבנת  בתהליך.
 • מצבים של גירושין, כולל הנושאים הנלווים לגירושין כמו חלוקת רכוש, מזונות, משמורת, כתובה וכו'- יתרונו של טוען רבני ביכולתו לכתוב חוות דעת הלכתית בנושאי הלכה שמורכבים מהרגיל (כפיה לגט, פסולי חיתון וכדומה).
 • קבלת צו ירושה או צו קיום צוואה.
 • ענייני ממון ובוררות שמעוניינים להביא לפתחו של בית דין.
יצוין כי, גם אנשי מקצוע מהתחום המשפטי שהינם "אורים ותומים" בעולם המשפטי הכללי מוצאים עצמם לא אחת עומדים נבוכים ולעיתים אף מבולבלים בבית הדין הרבני הפוסק לפי ההלכה (דין תורה). בדיון בבית הדין יש יתרון ברור לאדם המכיר את הניואנסים העדינים במונחים ההלכתיים, את כללי הפסיקה ההלכתית, ואת מערכת הערכים של הדיינים.
המשמעות הינה שלמעשה טוענת רבנית הינה הסמכות הגבוהה ביותר שניתן לקבל כמייצגת בבית הדין הרבני

לקביעת פגישה ללא           התחייבות >>

מודיעין
רח' ערער 9
קניון עזריאלי, מודיעין
טל:
026259333
ירושלים
רח' הלל 23
טל:
026259333
פקס: 1538-9701412
ניווט מהיר:
ספרות עזר
מהתקשורת
מפת האתר
Articles
Facebook