דף הבית >> הליך גירושין >> עצות לנבגדים

עצות משפטיות ומהירות לנבגדים

 1. טיפ טרום משפטי- להירגע ! - ככל שהאמון והיחסיםהיו טובים יותר, כך הטראומה והמשבר   גדולים יותר. איש לקחת נשימה עמוקה ולא לפעול מתוך אימפולסים ולחץ, בכדי לא לגרום טעויות אשר אין מהם דרך חזרה. 
   
 2. להגדיר אינטרס ומגמה- אחרי שמפנימים את שקרה, יש להחליט לאט ובמתינות לאן הפנים מועדות, לפעול בהתאם. כל צעד מוטעה במצב רגיש זה יכול להוביל למטרה הלא רצוייה.
   
 3. שיקום- אם החלטתם שאינכם מעוניינים להתגרש, יש לנסות ולשקם את הנישואים. המערכת המשפטית אמנם אינה ממש הכתובת אך גם היא יכולה לתרום את עזרתה בהליך שנקרא "תביעה לשלום בית" בבית הדין הרבני. נכון שאין אפשרות, וגם לא כ"כ רצוי לכפות שלום בית וטיפול זוגי, אך עדיין הליך זה יכול "לקרוא לסדר" ע"י התערבות הדיינים, ולפעמים, לסדר את הראש". הליך זה יכול גם לסייע לעתיד, בכדי לבסס את תביעת הגירושין, אם תהיה.
   
 4. פניה לייעוץ- יש להיוועץ בעו"ד שמומחה לתחום המשפחה, ולהימנע מעצות של "יודעי דבר", עצות של מי שרואה עצמו כ"חצי עו"ד", כשכל ידיעותיו הינן מהעיתונות,מהתקשורת מהחבר'ה, ועצותיו הם בהתאם. יש למשל, מקרים בהם טוב יותר לפנות לערכאה מסויימת דווקא (בית משפט או בית דין), ואין זה מתחלק בהכרח בין תביעת גבר ותביעת אישה, בניגוד לדעה הרווחת בציבור.
   
 5. אסטרטגיה-  יש לזכור כי לכל מקרה גירושין נסיבות ייחודיות המצריכות טיפול שונה וייחודי.   אין מתכון קבוע ויש להתאים לכל מקרה אסטרטגיה משפטית ספציפית.
   
 6. ש..ש..חשאיות- אם החלטתם להתגרש יש חשיבות עליונה להקפדה על חשאיות, בכדי להיערך לאותה אסטרטגיה שנבחרה ולמנוע מבן הזוג הבוגד לסכל אותה. לפעמים, ישנה חשיבות ומשמעות למי שמקדים את בן זוגו בהליך.
   
 7. החשבון המשותף- יש לרוץ אל הבנק ! פעמים רבות, בן הזוג הבוגד משתמש בכספים המשותפים לבילוי עם המאהב/ת. יש למנוע את כל ההוצאות של הכספים המשותפים, או ע"י עיקולים בהוראת בית המשפט או ע"י הוראה לבנק כי כל חיוב מהחשבון יבוצע כעת רק בהסכמת שני השותפים. זאת כמובן, לאחר ש"הצד הנאמן" כבר שכר לו עו"ד מכספים משותפים אלו.
   
 8. משכורת/מזונות- אם ישנן הוכחות לבגידה ניתנת אפשרות כמובן 'לסגור את הברז' ולהפסיק לבוגד את השימוש במזונות/משכורת. בית המשפט ובית הדין ייתמכו בהפסקה.
   
 9. לאסוף הוכחות- אם ישנה הכחשה של הצד הבוגד ניתן לכור חוקר שיצלם את הבוגד, אך בזהירות! החוק להגנת הפרטיות אינו מאפשר צילומים אינטימיים . אך דיים של תצלומים המציגים את בן הזוג מתרועע באופן רומנטי עם אחרים, בכדי לחזק את העילה לגט.
   
 10. לאסוף אסמכתאות על יכולת השתכרות- רצוי להתחיל לאסוף הוכחות, אישורים ואסמכתאות ליכולת ההשתכרות והמצב הרכוש והכספים הרשמים על שם בן/בת הזוג. עניינים אלו רלוונטיים ביותר לנושא מזונות וחלוקת רכוש וכדאי לפעול בהקדם בכדי להשיגם ולצלמם. ניתן להיעזר בחוקר פרטי.
   
 11. עריכת צוואה- כל עוד בני הזוג נשואים, בן הזוג זוכה במחצית הירושה של הנפטר ע"פ החוק.הנבגד, שאינו מעוניין בכך, רצוי שיזדרז ויערוך צוואה אחרת, לכל מקרה....
   
 12. פיצויים- כשפונים לבית הדין לשם גירושין, ישנה אפשרות לדרוש את הכתובה ואף פיצויים בגין הבגידה. וזאת למרות שבג"צ פסק באופן גורף כי חלקו הרכושי של הבוגד לא ייפגע.  לביה"ד הכלים המשפטיים להעניק פיצויים.
   
 13. גישור והסכם- לאחר שננקטו כל פעולות הביטחון המצויינות לעיל, ולאחר שיש לך את כל האינפורמציה הרלוונטית על הצד שכנגד, רצוי להקפיא הליך משפטי, אם התחיל, לנסות לחסוך זמן, כסף, ועוגמת נפש ולהגיע להסכם גירושין ופשרה בדרך של גישור.
מודיעין
רח' ערער 9
קניון עזריאלי, מודיעין
טל:
026259333
ירושלים
רח' הלל 23
טל:
026259333
פקס: 1538-9701412
ניווט מהיר:
ספרות עזר
מהתקשורת
מפת האתר
Articles
Facebook